All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom aluminum oem cast part ] match 889 Products.
Hardware Car Aluminium Gravity Die Casting Automatic Demoulding ISO 9001
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
50000 Shots Lifetime EPS Metal Casting Molds High Production Efficiency
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Customized Design Making Molds For Metal Casting High Tensile Strength
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
Ductile/Grey Iron Valve Body Mould with Die Casting Lost Foam Casting Process Muold Design
| Product Name: | Valve Body |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Customized Design Making Molds For Metal Casting Smooth Surface Finish
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
50000-100000 Shots Lost Foam Mould H13 Lost Foam Casting
| Product Name: | Lost Foam Mould |
|---|---|
| Function: | High Temperature Resistance |
| Mold Material: | Metal Mold |
Hot Runner A360 Aluminium Die Casting Mould Household Appliance
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Construction machinery EPS Metal Casting Molds 50,000-100,000 Shots
| Product Name: | EPS Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
ADC12 Al Pressure Die Casting Mould Multiple Cavity , Unit Cavity
| Product Name: | Al Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Material: | ADC12 Al |
| Product Material: | Aluminium |

