All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom aluminum oem cast part ] match 895 Products.
High Stiffness Permanent Mold Casting Aluminum Foundry CNC Machining
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Average Wall Thickness >3mm
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Industrial ODM Aluminium Gravity Die Casting Round Ductile Cast Iron Manhole Cover
| Product Name: | High Quality Round Ductile Cast Iron Manhole Cover |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Precision Aluminium Die Casting Mould Smooth Surface Finish Easily Assembled
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
Structure Design High Precision Mold Low Failure Rate For Alloy Die Cast Products
| Product Name: | EPS Aluminium Mould For Automobile Cars By Lost Foam Casting |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Industrial Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | EPS |
OEM / ODM Metal Part Aluminium Die Casting Mould Customized Design
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Lost Foam Alloy Aluminium Die Casting Mould For Automobile Industry
| Product Name: | Auto Parts Mould |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
OEM Design Lost Foam Sand Casting Aluminum Alloy Die Cast Housing
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Steel Gearbox Parts Gravity Sand Casting Mould
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |

