All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ custom aluminum oem cast part ] match 889 Products.
High Performance Aluminum Alloy Casting Front Transmission Gearbox Housing
| Product Name: | Transmission Gearbox Housing |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Application: | Industrial Equipment |
CNC Machining Aluminum Alloy Casting Cylinder Head Mold Heat Treatment
| Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Application: | Engine Parts |
| Material: | Aluminum Alloy |
CNC Machining Rear Case Aluminum Alloy Casting Transmission Housing
| Product Name: | Rear Case |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloys |
| Application: | Transmission Housing |
Gearbox Shell Aluminum Alloy Casting Custom Auto Parts Enclosure
| Product Name: | Aluminium Casting Molds |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Cnc Machining Aluminium Die Casting Products Heat Treatment
| Product Name: | CNC Machining Aluminium Die Casting Products |
|---|---|
| Product Material: | ADC12 |
| Demoulding: | Automatic |
Auto Parts Aluminum Alloy Casting Transmission Rear End Plate
| Product Name: | Transmission Rear End Plate |
|---|---|
| Mold Material: | Aluminium |
| Application: | Car Parts |
CNC Machining Aluminum Alloy Casting Moto Converter Motor Controller
| Product Name: | Motor Controller |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Application: | Moto Converter |
High Precision OEM Auto Parts Main Body Shell Mould Flexible Automotive Structural Applications
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Customized Aluminium Gravity Die Casting Permanent Mold Casting Low Pressure Aluminum Alloy Castings
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |

