All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ cnc machining aluminium alloy die casting ] match 439 Products.
Custom Aluminum OEM Cast Part Auto Product Alloy Die Casting Accessories
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Aluminum Alloy Die Casting Molds Aluminum Products Custom Made
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Die Casting Tooling Custom Non-Standard Mold High Precision
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Aluminium Alloy Lost Foam Casting Process Heat Treatment Annealing Surface Treatment
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Inspection: | 100% Inspection |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
Aluminium Pressure Die Casting Mould Planetary Gear Rear Housing
| Product Name: | Planetary Gear Rear Housing |
|---|---|
| Material: | Aluminium |
| Product Range: | Gear Rear Housing |
OEM Custom Aluminum Alloy Die Casting Mould For Bicycle With Electric Car Motor Bike
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |
CNC Machining Aluminium Casting Molds New Energy Battery Cover
| Product Name: | New Energy Battery Cover |
|---|---|
| Type: | Aluminium Casting Molds |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Automobile Engine Gearbox Housing Aluminum Alloy Die Casting Low Pressure
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting Products |
|---|---|
| Mold Material: | EPS |
| Application: | Hardware, Car |
Aluminium Alloy Casting Product Mould Maker Led Lighting Spare Part Metal Die Cast Die Custom Tool Mold Making Services
| Product Name: | Toolings |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Aluminium |
Adc12 A325 Aluminium Gravity Die Casting Automotive Components
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Metal Color: | Black Metal |

