All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ cnc machining aluminium alloy die casting ] match 458 Products.
ISO9001 Certified Multi-Cavity Die Casting Mould – OEM Custom for Zinc, Magnesium & Aluminum Alloys | 300,000–500,000 Shots Service Life
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Durable Nature Pressure Die Casting Mould Easily Assembled Stability Dimensional
| Product Range: | Auto Parts, ,light,Industrial,furniture |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Demoulding: | Automatic |
Gray Iron Pressure Die Casting Mould Four Cylinder Block
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength;higher Production |
|---|---|
| Size: | Customized Machined |
| Color: | Customized |
Machine Headboard Aluminium Die Casting Mould Customized Color Corrosion Resistance
| Product Material: | Aluminium |
|---|---|
| Product Name: | Aluminum Die Cast Mould Making |
| Service: | OEM ODM Customised |
ADC12 Al Pressure Die Casting Mould Multiple Cavity , Unit Cavity
| Product Name: | Al Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Material: | ADC12 Al |
| Product Material: | Aluminium |
ACD10 Pressure Die Casting Mould Lighting Componets Moto Accessoies
| Product Name: | ACD10 Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Product Range: | Industrial,furniture |
Foundry A356 Die Casting Aluminium Alloys Industrial Equipment Accessories
| Product Name: | Die Casting Aluminium Alloys |
|---|---|
| Material: | A356 |
| Application: | Industrial Equipment Accessories |
Custom CNC Machined Aluminum Die Casting ADC12 Parts Service Alloy Manufacturer Zinc Alloy Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Custom Service Permanent Mold Casting A356 Gravity Casting Aluminum Alloy Gravity Castings
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Precision Aluminum Alloy Auto Car Spare Parts Gravity Die Casting Mould Manufacturer Offering Quality Casting Services
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |

