All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ cnc machined aluminum gravity die casting ] match 207 Products.
1,000,000 Shots Aluminium Die Casting Mould Automatic Demoulding
| Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Low Pressure Large Aluminium Die Casting Mould Automatic Demoulding
| Name: | Large Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Pressure: | Low Pressure |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Customized LKM Aluminium Die Casting Mould Enclosures Heat Treatment
| Name: | LKM Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Custom Service Permanent Mold Casting A356 Gravity Casting Aluminum Alloy Gravity Castings
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
OEM Aluminum Metal Mould Casting Gravity Casting for Auto Parts
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |
Aluminum Alloy Gravity Casting Mould Gravity Casting
| Product Name: | Cast Aluminum Parts |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polish. Etched. Texture |
Steel Gearbox Parts Gravity Sand Casting Mould
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
Oem Cylinder Block Gravity Sand Casting Mould For Foundry
| Product Name: | Sand Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium, Steel, Grey Iron |
| Demoulding: | Automatic |
High Precision Pressure Die Casting Mould For Rear Housing
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Material: | ADC12 A380 |
| Product Range: | Rear Housing |
A360 A380 Aluminum Die Casting Mold 500,000-1,000,000 Shots
| Product Name: | Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Using Hardness: | >HRC45 |

