All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ automobiles lost foam mould ] match 182 Products.
Automatic Molding Line Cylinder Head Mold 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Water Jacket |
|---|---|
| Type: | Sand Casting |
| Application: | Car |
High Hardness Reusable Aluminum Casting Molds For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Application: | Car |
Automatic Molding Line Cylinder Head Mold Customized Design For Automobile
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Application: | Car |
| Mold Material: | Steel, Aluminium |
Corrosion Resistance Die Casting Tool Design With DISA Mould Made
| Product Name: | Cylinder Head Mold |
|---|---|
| Type: | DISA |
| Application: | Car |
Fine Finish Aluminium Gravity Die Casting 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Fine Finish Die Cast Aluminum Tooling 50000-100000 Shots Mould Life
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Using Hardness: | >HRC45 |
High Machining Tolerance Die Cast Aluminum Tooling For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Function: | Anti Corrosion |
| Mold Material: | Sand Mold |
Reliable Hardware Die Cast Aluminum Tooling Smooth Surface Finish ISO 9001
| Demoulding: | Automatic |
|---|---|
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
High Stiffness Permanent Mold Die Casting Tool Design Low Failure Rate
| Mould Life: | >1,000,000 Shots |
|---|---|
| Product Range: | Car, Hardware |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Die Casting Aluminum Parts Zinc Mould Aluminium Gravity Auto Alloy Mold Automobile Automatic Centrifugal Aviation Die Casting
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Surface Treatment: | Polishing,sand Blasting,painting Anodizing Electroplating,etc |

