All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ auto aluminium die casting mold ] match 715 Products.
Custom Making Die Casting Mold Steel Aluminum Zinc Alloy Metal Molds
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(If Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Aluminium Die Casting Of Car /Auto Spare/Motor/Pump/Engine Parts
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Custom Made Die Cast Aluminum Parts Die Cast Aluminium Shell
| Product Name: | Custom Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| QC System: | 100% Inspection Before Shipment, Product OK Rate 99.8% |
| Drawing: | Provide By Customer, Or Design According As The Sample |
High Precision Aluminum Die Casting Mould For Electronics , Furniture
| Product Name: | Low Pressure Aluminum Die Casting Mold |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Design Pressure Die Casting Mould Components Machining Part
| Brand Name | Liushi |
|---|---|
| Model Number | Low Pressure Aluminum Casting Mold |
Foundry A356 A319 Aluminium Gravity Die Casting Parts As Drawing
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Auto Parts Hardware Steel Castings Non Standard Custom Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(if Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |
Die Cast Auto Parts Mould Convenient Mold Unloading For Machinery Parts
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Function: | Anti Corrosion |
Auto Parts Reusable Metal Casting Molds , Custom Casting Molds Fine Finish
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Low Maintenance Custom Casting Molds Aluminium Mold Making Heat Treatment
| Product Name: | Aluminum Die Casting Tooling |
|---|---|
| Type: | Ordinary Sand Casting |
| Average Wall Thickness: | >3mm |

