All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ aluminium die casting mould spare parts ] match 101 Products.
OEM High Precision Aluminum Die Casting Mold Low Pressure Cold Chamber Die Casting Zinc/Aluminum Alloy Auto Parts
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |
Aluminum Die Casted Window Lever Handle Low Pressure Die Casting Machines Mould
| Product Name: | LPDC Low Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Application: | Motor Parts |
| Pressure: | Low Pressure |
Custom Made Die Cast Aluminum Parts Die Cast Aluminium Shell
| Product Name: | Custom Aluminium Die Casting Mould |
|---|---|
| QC System: | 100% Inspection Before Shipment, Product OK Rate 99.8% |
| Drawing: | Provide By Customer, Or Design According As The Sample |
Durable Auto Aluminium Gravity Die Casting For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Durable Auto Permanent Mold Casting Aluminum For Automobile Spare Parts
| Product Name: | Die Casting Mould |
|---|---|
| Demoulding: | Automatic |
| Using Hardness: | >HRC45 |
Single Cavity A380 A360 ADC12 Aluminum Casting Mould
| Product Name: | Aluminum Casting Mould |
|---|---|
| Material: | Aluminum A380 A360 ADC12 |
| Product Material: | Aluminium |
A380 A360 Aluminum Alloy Die Casting Single Cavity Auto Spare Parts
| Product Name: | Aluminum Alloy Die Casting |
|---|---|
| Material: | A380 A360 ADC12 |
| Product Material: | Aluminium |
Careful Design Aluminium Gravity Die Casting Cylinder Block Casting and Mould
| Product Name: | Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
Fine Finish Custom Casting Molds , Die Cast Aluminum Tooling Low Failure Rate
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |
High Strength Die Casting Mold Design , Die Cast Tooling Long Life Using
| Product Name: | Aluminium Gravity Die Casting |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >3mm |
| Demoulding: | Automatic |

