All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ alloy aluminium die casting mould ] match 490 Products.
Anodize Thickness 3mm Aluminum Alloy Casting Cnc Machining Service
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Machined Surface Quality: | Ra 0.8-Ra3.2 |
| Demoulding: | Automatic |
Custom Lm6 A206 Aluminum Alloy Casting Mold Gravity Sand Casting
| Product Name: | A206 Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Auto Parts Hardware Steel Castings Non Standard Custom Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Process: | Casting +Machining(if Need)+Surface Treatmen |
| Mold Material: | 738H |
Cylinder Head Aluminium Grey Iron Casting / Customized Metal Parts
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Engine Cylinder Head Die HRC45 Metal Casting Molds
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
HRC45 Metal Casting Molds Cylinder Head , Ductile Iron Casting Iso Certification
| Product Name: | Metal Casting Mould |
|---|---|
| Average Wall Thickness: | >4mm |
| Demoulding: | Automatic |
Car Parts LM20 LM24 Aluminum Alloy Casting Polish Zinc Plating
| Product Name: | Aluminum Alloy Casting |
|---|---|
| Customized: | Yes |
| Demoulding: | Automatic |
Metal Forging Mold Vacuum Investment Casting Special Shaped Forgings Mold
| Product Name: | Metal Casting Molds |
|---|---|
| Shaping Mode: | Plastic Injection Mould |
| Mold Material: | 738H |
Engine Part Aluminium Mold Making By Gravity Casting Low Presuree Casting
| Product Name: | Cylinder Block |
|---|---|
| Type: | Gravity Casting |
| Product Range: | Hardware, Car |
Custom Casting Non-ferrous Casting Aluminium Alloy Casting Low Volume Casting Permanent Mold Casting Complex
| Product Name: | Permanent Mold Casting |
|---|---|
| Using Hardness: | >HRC45 |
| Mould Life: | 500,000-1,000,000 Shots |

