All Products
-
Aluminum Alloy Casting
-
Pressure Die Casting Mould
-
Metal Casting Molds
-
Aluminium Die Casting Mould
-
EPS Foam Mould
-
Lost Foam Mould
-
Sand Casting Mould
-
Permanent Mold Casting Aluminum
-
Aluminium Gravity Die Casting
-
Die Cast Aluminum Tooling
-
Auto Parts Mould
-
Multi Cavity Mold
-
Cylinder Head Mold
-
High Precision Mold
-
Rapid 3d Printing Service
-
Greg HenkThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
Lionel LoboGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package.
Keywords [ alloy aluminium die casting mould ] match 490 Products.
High Performance Aluminium Die Casting Mould , Aluminium Mold Making
| Advantages: | High Accuracy;Better Casting Tensile Strength;higher Production |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | Customized |
OEM Customized Aluminum Die Casting Electric Motor Housing Aluminium Die Casting Of Car /Auto Spare/Motor/Pump/Engine Parts
| Product Name: | Custom Casting Parts |
|---|---|
| Quality Control: | 100% Inspection |
| Mould Life: | 50,000-100,000 Shots |
Metal Aluminium Pressure Die Casting Mould 500000-1000000 Shots Mould Life
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
Sand Core Display Pressure Die Casting Mould Low Maintenance Longer Life
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Surface Treatment: | Heat Treatment |
| Demoulding: | Automatic |
Durable Nature Pressure Die Casting Mould Easily Assembled Stability Dimensional
| Product Range: | Auto Parts, ,light,Industrial,furniture |
|---|---|
| Metal Color: | Black Metal |
| Demoulding: | Automatic |
Aluminum Alloy Low Pressure Die Casting Mould Front Frame For Automobile
| Product Name: | Pressure Die Casting Mould |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Demoulding: | Automatic |
Cold Core Box Aluminium Pressure Die Casting Mould Heat Treatment Surface
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Product Material: | Aluminium |
| Shaping Mode: | Die Casting |
Single Cavity A380 Aluminum Alloy Die Casting Aerospace Components
| Product Name: | Single Cavity Aluminum Alloy Die Casting |
|---|---|
| Material: | A380 A360 ADC12 Material |
| Product Material: | Aluminium |
Tolerance 0.01-0.05mm Aluminum Die Casting Alloys For Automobile Medical
| Product Name: | Aluminum Die Casting Alloys |
|---|---|
| Tolerance: | Tolerance 0.01-0.05mm |
| Average Wall Thickness: | >3mm |
Innovation Customized Inexpensive Aluminium Auto Accessory Investment Casting Die Casting Mould Parts
| Casting Method: | Casting |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.1mm-±0.5mm |
| Drawing Format: | PDF, DWG, IGS, STP, Etc. |

